Chişinău
17C
Ploaie
Umiditate: 59%
Vânt: 9km/h North
Presiunea: 1017

Pe ce străzi nu va fi curent astăzi

sursa foto: agora.md

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că miercuri, 16 mai 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

 
1.      Chişinău, sectorul Botanica:
bd.Dacia 42, 42/1, 42/3, 44, 44/2, 44/5, 44A, 52, 9999, str.Independenţei 50B, 52, 54, 54/1 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Belgrad 22-34, 54-62, Varşovia 5 - în intervalul de timp între 11:00 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.Belgrad 54, 60V, Varşovia 2, 2/2, 6; 2 str-la Lvov 63, 3 str-la Lvov 52-80, 5 str-la Lvov 11-19, 12-20, 6 str-la Lvov 11-19 - în intervalul de timp între 11:00 - 14:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
2.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str. 31 August 137A, 141, str-la 31 August 141, Bucureşti 140/1, Mitr.P.Movilă 4, 5, 6, 6/2, S.Lazo 7 - în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Calea Ieşilor 5, 5/1, 5A, 5/4, 5/6 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Nicolae Costin 61/3 - în intervalul de timp între 09:00 - 12:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.V.Coroban 1-37, 2-32, N.Bălcescu 1-23, 2-32, Suceviţa 11/1, 11A, 13, 15, Virtuţii 1-13, 2-6 - în intervalul de timp între 08:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
3.      Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
str.Viilor - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
4.      Chişinău, sectorul Centru:
str. 31 August 78, A.Puşkin 21, Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, Ştefan cel Mare 999, 9999 - în intervalul de timp între 09:00 - 16:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
5.      Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str.Vieru 43/3, 49A, 53/3, 54, 55, 55/1,2 - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
6.      Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Cărămidarilor 23-79, 56-94, L.Rebreanu 38/1, Movileni 1-51, 2-32, Sf.Paraschiva 9-27, Uzinelor 75 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Prof.Ion Dumeniuc 3, 6, M.Sadoveanu 32/4, 34/3, 36/4, 38, 38/1, 38/2, 38/5, Mircea cel Bătrîn 27/6, 29/3A, 31/2, 31/3, 31/4, 31/5, 9999 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
str.Uzinelor 100/1, Varniţa 16/1 - în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
7.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.N.Dimo 25 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
str.N.Dimo 29/1 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
8.      Anenii Noi:
s.Balmaz, s.Mirnoe, s.Troiţa Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Bulboaca - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Şerpeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Todireşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 13:50, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
9.      Basarabeasca:
s.Sadaclia: str. 31 August 1989, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Maxim Gorki, Mihail Frunze - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
10.   Cahul:
s.Crihana Veche - în intervalul de timp între 08:40 - 09:40, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Giurgiuleşti: str.Bez Uliţ, Chişinăului, Comsomoliscaea, Cosmonavtov, Dunaiscaea, Grănicerii, Independenţei, Mecanizatorilor, Mihail Koţiubinschi, Moldova, Molodejnaea, Novaea, Octeabriscaea, Plotnicova, Plotnicova str-la, Pogranicinaea, s.Djurjulesti, Sadovaea, Sadoveanu Mihail, Serghei Lazo, Serghei Lazo str-la, Sov.Armii, Sov.Moldavii, Sovetscaea, Sportivă, Trandafirilor - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Pelinei - în intervalul de timp între 14:20 - 15:20, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ursoaia - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Văleni - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
11.   Cantemir:
str.Boris Glavan, Nicolae Testemiţeanu, Promislennaea, Ştefan Vodă, Zavodscaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Antoneşti, s.Cania, s.Iepureni, s.Leca, s.Toceni, s.Vîlcele - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ciobalaccia - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
12.   Călăraşi:
str.Alexandr Puşkin 1 Str-La, Alexandr Puşkin 2 str-la, Călăraşilor, Ion Creangă, Ion Creangă 1 str-la, Stejarului, Vasile Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Novaci - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Seliştea Nouă: str.Livezilor, Liza Ceaikina, Seliştea Nouă, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Tuzara: str. 1 Mai, Alexandru Cel Bun, Colhoznaea, Cosmonavtov, Oleg Coşevoi, Pionerscaea, Tuzara, Vasile Alecsandri, Zamfir Arbore - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Vătămăneasa: str.Alexandr Puşkin, Alexandr Puşkin 1 str-la, Alexandr Puşkin 2 str-la, Codrilor, Drujbî, Ion Creangă, Ion Creangă 1 str-la, Ion Creangă 2 str-la, Lesnaea, Lesnoi Per.1, Mihai Eminescu, Novoselov, Stejarului, Vasile Alecsandri, Vatamaneasa - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
13.   Căuşeni:
s.Pervomaisc, s.Constantinovca, s.Ochiul Roş, s.Picus - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Sălcuţa - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Tănătarii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ucrainca - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
14.   Cimişlia:
s.Albina - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Batîr - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Gura Galbenei - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Hîrtop - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
15.   Criuleni:
s.Işnovăţ - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Maşcăuţi - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Măgdăceşti: str.Alecu Russo, Alexandru cel Bun, Basarabiei, Calea Orheiului, Gheorghe Asachi, Ion Creangă, Ion Iachir, Ion Neculce, Magdiciu Petre, Maria Cibotari, Mihai Eminescu, Măgdăceşti, Orhei, Porumbeni, Păcii, Vasile Alecsandri, Ştefan cel Mare şi Sfînt - în intervalul de timp între 14:30 - 16:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mălăieştii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Oxentea - în intervalul de timp între 11:00 - 13:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Rîşcova - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ustia - în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
16.   Hînceşti:
s.Căţeleni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cioara - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ciuciuleni - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 20:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Crasnoarmeiscoe: str.Boris Glavan, Cicalova, Comsomoliscaea, Ion Soltîs, Lenin, Lesnaea, Nicolai Pirogov, Ogorodnaea, Oziornaia Str-La, Pervomaiscaea, Serghei Lazo, Stepnaea, Sverdlova, Ţentralinaea, Vinogradnaea, s.Pervomaiscoe - parţial în intervalul de timp între 10:10 - 18:10, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ivanovca - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Negrea - parţial în intervalul de timp între 10:20 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
17.   Ialoveni:
str. 31 August 1989, Alexandru Cristea, Alexei Mateevici, Betania, Grigore Vieru, Ialoveni, Cireşilor, Izvoraş, Moldova, Poeniţa, Spicului, Timişoara - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Costeşti - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Malcoci, s.Nimoreni - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ţipala, s.Bălţaţi - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
18.   Leova:
s.Tigheci - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
19.   Nisporeni:
s.Călimăneşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Păruceni - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Selişte - parţial în intervalul de timp 09:15 – 19:30
 
20.   Orhei:
str.A.Belschii, Barbu Lăutaru, Biriukov, Braşoveanu, Cupcea Valeriu, Dimitrie Cantemir, Doina Şi Ion Aldea Teodorovici, Dosoftei Mitropolit, Floriilor, Florilor, Haiducul Bargat, Iaşi, La Hotar, Mihail Mîndru, Nucarilor, Parfionov, Serghei Lazo, Sesiunea 13, Stejarilor, Susleni, Trandafirilor, Trosceanskaia, Vişinilor, Vissarion Belinski, Zemţov - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 20:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ciocîlteni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cucuruzeni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mîrzeşti, s.Mîrzaci - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Susleni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
21.   Străşeni:
str. 1 Mai, Ciprian Porumbescu, Grigore Adam, Petru Zadnipru, Stepii str-la, Tudor Vladimirescu, Unirii, Vlad Ţepeş - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Drăguşeni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Romaneşti - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Sireţi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Vorniceni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
22.   Ştefan Vodă:
s.Olăneşti: str.Ştefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Volintiri: str.Alexei Mateevici, Basarabeană, Bd.Maria Bieşu, Decebal, Dimitrie Cantemir, Gheorghe Asachi, Grădinarilor, Ion Creangă, Nucarilor, Păcii, Sfîntul Gheorghe, Sfîntul Vasile, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Traian, Tricolor, Ucraineană, Viilor - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
23.   Taraclia:
s.Aluatu: str. 30 Let Pobedî, Bulgară, Mihail Frunze, Sadovaea, Serghei Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Copceac: str.Dimitrova, Pobedî, Şciusev Alexei - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Copceac: str.Miciurin, Micurina str-la, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol str-la, Orehovaea, Ostrovscogo, Sovetscaea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
24.   Teleneşti:
s.Budăi - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Hirişeni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Chișinău, Republica Moldova
Miron Costin 13/7

Telefon: +373 060903311

Email: [email protected]

Click Me

Contact

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Today.md.